Usługa Horizon Worlds wkroczy do przeglądarek

Meta zapowiada webową - czyli obsługiwaną przez przeglądarki - wersję swojej społecznościowej, wykorzystującej technologię wirtualnej rzeczywistości, platformy Horizon Worlds.

Grafika: Meta

Rozwiązanie takie pozwoli użytkownikom korzystać z usług tej platformy bez konieczności używania drogich gogli Quest VR, co jest obecnie jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do wspieranego przez nią wirtualnego świata.

Firma zamierza w ten sposób zachęcić użytkowników do korzystania z tej platformy, z usług której korzysta ostatnio coraz mniej osób. Meta nie ujawniła jak dotąd żadnych szczegółów technicznych tego rozwiązania czy też daty premiery. Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym gdy Meta zapowiedziała, że pracuje również nad wprowadzeniem Horizon Worlds na telefony komórkowe i że wersja mobilna tej platformy powinna trafić do rąk użytkowników jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Meta żegna się z komunikatorem Workplace

Wiemy już też, że Meta testuje funkcję, która pozwoli twórcom sprzedawać w metaverse wirtualne przedmioty. To zupełnie nowa funkcja stanowiąca znaczący krok w firmowej strategii polegającej na budowaniu sieci społecznościowych kolejnej generacji, które obsługują wirtualną rzeczywistość.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200