Urządzenia i oprogramowanie ochronne Nortela

Firma Nortel udostępniła nowy sprzęt i oprogramowanie ochronne ukierunkowane na przyspieszenie ruchu szyfrowanego i polepszenie wydajności serwerów webowych w sieciach przedsiębiorstw.

Firma Nortel udostępniła nowy sprzęt i oprogramowanie ochronne ukierunkowane na przyspieszenie ruchu szyfrowanego i polepszenie wydajności serwerów webowych w sieciach przedsiębiorstw.

Nowe produkty obejmują uaktualnioną wersję oprogramowania inspekcji pakietów Web OS, jak również nowe urządzenia Secure Socket Layer Accelerator.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Trwają prace nad stworzeniem kosmicznego standardu będącego kalką USB

Oprogramowanie Web OS w wersji 10 zawiera mechanizm Deny Filter. Może on być używany do sprawdzania informacji warstwy 7 (aplikacyjnej) w pakietach i blokach pod kątem przenoszenia przez nie wzorców danych spełniających kryteria ataków hakerskich lub wirusów. Web OS 10, podobnie jak wcześniejsze wersje, wykonuje wielowarstwową inspekcję pakietów. Pracuje na wszystkich przełącznikach Nortel Alteon, a także przełącznikach webowych ACEdirector 3 i 4, ACEswitch 180e i 184 oraz Alteon 780 data center switch. Działa też na przełącznikach szkieletowych Passport 8600 wyposażonych w Web Switch Module.

Nortel wprowadził również urządzenie Alteon SSL Accelerator 3.0, zaprojektowane pod kątem przyspieszania szyfrowanych transakcji webowych. Urządzenie to jest umieszczane na obrzeżu sieci serwerów webowych lub sieci centrów danych przedsiębiorstwa i przejmuje z serwerów webowych procesy ochronne SSL, takie jak handshake, wymiana kluczy oraz zadania szyfrowania i deszyfrowania. Takie odciążenie serwerów webowych zwiększa ich wydajność, zwalniając część ich mocy przetwarzania wymaganej przez procesy SSL.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200