Urządzenia Fortinet będą wymieniać dane z rozwiązaniami firm Cisco, HPE i Nokia

Fortinet nawiązał współpracę z firmami Cisco, HPE i Nokia, której celem jest zapewnienie produkowanym przez nie rozwiązaniom możliwości wymiany danych z jej bramkami bezpieczeństwa. Chodzi o bramki należące do platformy Fortinet Security Fabric, które będą się komunikować z rozwiązaniami wymienionych powyżej trzech firm za pośrednictwem złącz API.

Fortinet Security Fabric to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo rozproszonym firmom, kontroluje wymieniane z nimi dane oraz aplikacje. Umożliwia też głęboką analizę treści nieustrukturyzowanych.

W skład platformy Fortinet Security Fabric wchodzą takie rozwiązania, jak zapory ogniowe FortiGate i FortiWeb Web oraz FortiMail (ochrona wiadomości e-mail). Do tego dochodzą przełączniki, punkty dostępowe i inne urządzenia sieciowe, którymi zarządza oprogramowanie FortiOS 5.6.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s
  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Fortinet wzbogacił ostatnio ofertę o rozwiązanie noszące nazwę Intent Based Security. To oprogramowanie, które pobiera informacje zapisane w formie biznesowych danych i zamienia je na określone polityki bezpieczeństwa, które są następnie rozsyłane po sieci do urządzeń wchodzących w skład platformy Fortinet Security Fabric.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200