Urząd Pracy zarządza majątkiem trwałym

Miejski Urząd Pracy (MUP) w Kielcach kupił program STOCK firmy SmartMedia z licencją na kilka tysięcy składników majątku.

"Rozwiązanie informatyczne umożliwia łatwiejsze i sprawniejsze niż wcześniej zarządzanie majątkiem trwałym naszego urzędu. Istotna jest łatwość użytkowania oprogramowania i funkcje, takie jak możliwość automatycznego generowania raportów GUS, które skracają czas poświęcany na inwentaryzację. Ponadto możemy stale śledzić stan naszych urządzeń, sprzętu, wyposażenia. Wiemy, gdzie się one w danym momencie znajdują i który z pracowników z nich korzysta" - tłumaczy Anna Suder, kierownik Wydziału Informatyki i Analiz w MUP Kielce.

Urząd zdecydował się na dodatkowe moduły oprogramowania STOCK: amortyzacji i kont oraz zarządzania użytkownikami. Dla usprawnienia późniejszych spisów majątku trwałego kupił dwa przenośne kolektory danych firmy Motorola. Pozwalają one na pełne zautomatyzowanie prac podczas inwentaryzacji, m.in. umożliwiają odczytywanie kodów kreskowych ze składników majątku i przeprowadzanie na miejscu operacji, takich jak zmiana osoby odpowiedzialnej czy miejsca użytkowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200