Uruchomiono serwis Travelplanet.pl

Twórcy przedsięwzięcia zakładają, że będzie to największe na polskim rynku internetowe biuro podróży. Oprócz ofert zakupu wycieczek i rezerwacji biletów lotniczych, serwis zawiera rozbudowane sekcje informacji turystycznej. Większość udziałów Travelplanet.pl należy do MCI Management.

Uruchomiono serwis Travelplanet.pl, który w zamiarach twórców ma się stać największym na polskim rynku internetowym biurem podróży. Serwis jest platformą sprzedaży oferty turystycznej, zawiera również informacje poradnikowe i wiele przewodników. Partnerami Travelplanet.pl są takie firmy, jak Neckermann, Scan Holiday, Ving czy Eurocamp. Atutem firmy ma być współpraca jedynie z najbardziej uznanymi i największymi biurami podróży. Twórcy przedsięwzięcia utrzymują, że oferta cenowa firmy będzie bardzo atrakcyjna. Koszty usług mają być skalkulowane na poziomie niższym niż w firmowych sieciach sprzedaży.

Obecnie serwis działa w wersji testowej. Możliwej jest już jednak korzystanie z większości usług, czyli przeglądanie ofert, rezerwowanie i nabywanie biletów lotniczych czy zamawianie wycieczek. Dokonane rezerwacje wymagają potwierdzenia z konsultantem firmy. Pewne ograniczenia występują jeszcze w sekcji porad i przewodników turystycznych. Pełną funkcjonalność serwis ma osiągnąć w ciągu kilku tygodni.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Serwis stworzyła firma Travelplanet.pl SA. W zeszłym roku ponad 90% akcji spółki wartych 1,5 mln zł przejął MCI Management. Kierownictwo MCI zdecydowało się na dokonanie inwestycji, gdyż sprzedaż usług turystycznych przez Internet jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi handlu elektronicznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200