Upgrade ruterów brzegowych Cisco

W minionym tygodniu Cisco Systems zademonstrowała działanie nowego procesora dedykowanego dla ruterów brzegowych 7304, który pozwala na osiągnięcie szybkości przetwarzania na poziomie 1 mln pakietów na sekundę.

Nowa platforma (NPE-G100 Network Processing Engine) została oparta na systemie posiadającym do 1 GB dynamicznej pamięci RAM oraz do 256 MB pamięci Flash.

Nowy procesor zaprojektowano z myślą o realizacji zaawansowanych zadań dla Cisco IOS, takich jak IPv6, multicast, MPLS, Virtual Routing. Ruter Cisco 7340 ma 4 sloty i przeznaczony jest do realizacji przetwarzania ruchu IP oraz MPLS na poziomie operatorskim. Poszczególne interfejsy pracują w systemach od DS-0 do OC-48/STM-16, co gwarantuje elastyczność z punktu widzenia współpracy z infrastrukturą teletransmisyjną.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych

Do współpracy z ruterami 7304 Cisco oferuje również procesor NSE-100, oferujący przetwarzanie z prędkością 450 tys. pakietów na sekundę (lub 3,5 mln pakietów na sekundę przy zastosowaniu sprzętowej akceleracji Cisco Parallel Express Forwarding). Platforma NSE-100 pozwala na współpracę z 512 MB dynamicznej pamięci RAM oraz do 128 MB pamięci typu Flash.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200