Upadek Tornado 2000

Firma Tornado 2000, jeden z głównych warszawskich dystrybutorów podzespołów komputerowych złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości.

Firma Tornado 2000, jeden z głównych warszawskich dystrybutorów podzespołów komputerowych złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Już w marcu bieżącego roku firma informowała współpracujących z nią dilerów o mozliwości zawieszenia działalności.

W nadziei na wyjście z trudnej sytuacji, zarząd firmy podjął decyzję o redukcji zatrudnienia i zamknięciu ośmiu oddziałów terenowych. Ratunkiem dla firmy miało być znalezienie inwestora strategicznego, który umożliwiłby podtrzymanie płynności finansowej. Niestety, tak jak w przypadku analogicznej sytuacji zaistniałej kilka miesięcy temu, dotyczącej nieudanej fuzji firm TCH Components i JTT Computer, warszawskie Tornado nie znalazło pożądanego inwestora i zmuszone było zakończyć dalszą działalność.

Ten sam los spotkał firmę dystrybucyjną TCH Components, która jednak nie zniknęła całkowicie z rynku lecz zaprzestała prowadzenia działalności w zakresie dystrybucji podzespołów komputerowych, koncentrując się na popularyzacji swej oferty programowo-intergracyjnej.


TOP 200