Uniwersalny, zewnętrzny dysk twardy

Amerykańska firma Trans Intl zaprezentowała przenośny, zewnętrzny napęd dyskowy wyposażony aż w trzy interfejsy. Urządzenie o nazwie MiniXpress 825S może wymieniać dane ze światem zewnętrznym przez porty typu eSATA (external Serial ATA (eSATA), USB 2.0 i FireWire.

Uniwersalny, zewnętrzny dysk twardy
W obudowie urządzenia MiniXpress 825S (wykonanej z aluminium i wyposażonej w mechanizm anty wstrząsowy) można instalować 2,5-calowe dyski twarde Serial ATA (SATA). Interfejs eSATA jest szczególnie przydatny dla użytkowników komputerów Power Mac i Mac Pro wyposażonych w kontroler eSATA, którzy mogą do nich podłączyć przez ten kontroler zewnętrzną pamięć masową MiniXpress 825S.

Urządzenie zawiera dwa porty FireWire: FireWire F400 i FireWire F800. Producent zastosował w rozwiązaniu port typu "DuoLink", umieszczając w jednym fizycznym konektorze interfejsy eSATA i USB 2.0.

Zobacz również:

  • Ceny dysków SSD pójdą w górę

Sama obudowa urządzenia kosztuje na rynku amerykańskim 99 USD. Użytkownik może w niej instalować 2,5-calowe dyski o pojemności od 100 do 250 GB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200