Uniwersalny skaner Microtek

Na rynku pojawił się nowy skaner płaski - Microtek ScanMaker 5900. Cechy charakterystyczne produktu to duża rozdzielczość optyczna, przystawka do skanowania slajdów i szybki interfejs USB 2.0.

Uniwersalny skaner Microtek

Rozdzielczość optyczna to 2400x4800 dpi, przy 48-bitowej głębi kolorów. ScanMaker 5900 posiada srebrną obudowę o opływowym kształcie. Przy konstrukcji skanera zastosowano technologię New Sigma 6 CCD, która wykorzystuje przetwornik, składający się z sześciu rzędów CCD. Konstrukcja taka przyspiesza skanowanie oraz poprawia głębię ostrości. Przetwornik ma dawać zadowalające efekty skanowania nawet w przypadku tzw. trudnych skanów, nie tracąc obrazu w miejscach zacienionych lub mocno naświetlonych. Model ten wyposażony jest w przystawkę umożliwiającą skanowanie materiałów transparentnych: slajdów i negatywów o wymiarach skanowania 127x102 mm.

Na panelu skanera znajduje się siedem przycisków typu Smart-Touch, dzięki którym można uruchomić funkcje skanowania, wysyłania faksu, poczty elektronicznej, kopiowania dokumentów, przesyłania dokumentu do programu . Można też rozpocząć lub skasować skanowanie nawet w trakcie pracy urządzenia. Dzięki przyciskowi Scan-to Web można uruchomić funkcję publikacji fotografii na stronie WWW.

ScanMaker 5900 wyposażony jest w złącze USB 2.0, co zapewnia dużą prędkość przesyłu danych (do 480 Mb/s).

Dzięki zastosowaniu oprogramowania ScanWizard 5 użytkownik może wybrać pomiędzy dwoma trybami skanowania: standardowym i zaawansowanym, dopasowując w ten sposób interfejs do własnego doświadczenia i umiejętności. Dodatkowo, program ten pozwala skanować obrazy seryjnie oraz umożliwia wysyłanie obrazów e-mailem bezpośrednio po procesie skanowania.

Do urządzenia dołączono również oprogramowanie do rozpoznawania tekstu: Abby FineReader OCR, które przetwarza skanowany dokument w tekst gotowy do edycji oraz rozpoznaje języki C++, Java czy Pascal. Skaner wyposażono także w programy do obróbki grafiki Adobe PhotoDeluxe 4.0 (PC), Adobe PhotoShop LE (Mac). Z kolei oprogramowanie Ulead DVD Picture Show i Ulead PhotoExplorer służy do skanowania i katalogowania zdjęć z możliwością ich przeglądania na stacjonarnym odtwarzaczu DVD oraz ich modyfikacji i prezentacji na stronie WWW.

Skaner objęty jest 2-letnią gwarancją. Jego cena to 1150 zł brutto.

Więcej informacji:

http://www.veracomp.pl


TOP 200