Uniwersalny chipset Wi-Fi firmy Broadcom

Broadcom wprowadził do swojej oferty na początku listopada układ scalony obsługujący bezprzewodowe routery LAN, który integruje technologię radiową 54g, nadajnik/odbiornik IEEE 802.11g, przełącznik Ethernet i procesor MIPS.

Broadcom twierdzi, że nowy układ o nazwie BCM5354 zastępuje do 125 elementów, które należy normalnie stosować do zbudowania bezprzewodowego LAN. Jest to układ dedykowany dla producentów rozwiązań 802.11b/g Wi-Fi, podczas gdy większość przemysłu ekscytuje się obecnie przyszłym standardem 802.11n.

Układ wspiera technologię USB 2.0, połączenia Ethernet 10/100 i zawiera dużo szybszy układ CPU (MIPS32 240 MHz) niż ten stosowany w rozwiązaniach poprzedniej generacji. BCM5354 wspiera też technologię multi-BSSID, dzięki której administrator może budować na bazie jednego punktu dostępowego wiele sieci radiowych. Routery budowane w oparciu o układ BCM5354 mogą obsługiwać dłuższe połączenia.

Zobacz również:

Układy są już produkowane i można oczekiwać, że pierwsze bezprzewodowe routery wyposażone w nowe rozwiązanie firmy Broadcom pojawią się na rynku pod koniec br.