Uniwersalna macierz dyskowa

Adaptec oferuje nową macierz dyskową 7220SS serii DuraStor, która może być stosowana zarówno w rozwiązaniach DAS jak i sieciach SAN.

Adaptec oferuje nową macierz dyskową 7220SS serii DuraStor, która może być stosowana zarówno w rozwiązaniach DAS jak i sieciach SAN.

"Jedną z istotnych zalet rozwiązań SAN, poza dużą wydajnością transmisji danych, jest optymalne wykorzystanie inwestycji w infrastrukturę pamięci masowych oraz znacznie niższe całkowite koszty inwestycji (TCO), które w krótkim okresie czasu równoważą nieco wyższe początkowe koszty zakupu" - mówi Krzysztof Pyś, menedżer produktu w Veracomp – "Architektura DAS jest godna polecenia zwłaszcza tym firmom, które wykorzystują tylko jeden lub dwa serwery i nie planują dalszych inwestycji w pamięci masowe".

Zobacz również:

  • Seagate prezentuje nową technologię, która odzyskuje dane z uszkodzonych dysków twardych

Nowa macierz Adaptec jest rozwiązaniem typu Host-Independent, co umożliwia podłączenie jej do dowolnego komputera posiadającego złącze Fibre Channel lub do infrastruktury SAN.

Adaptec DuraStor 7220SS składa się z dwóch modułów. Pierwszy (o wysokości 1U) wyposażony został w 2 Gigabitowy kontroler Fibre Channel, umożliwiający przesyłanie danych z szybkością do 400 MB/s (w trybie full-duplex). Drugi (o wysokości 2U) stanowi obudowę na maksymalnie 12 dysków Ultra 160 SCSI. Macierz może zawierać maksymalnie cztery obudowy na dyski, pozwalając na instalację do 48 napędów HDD, a co za tym idzie na przechowywanie do 3,5 terabajta danych. W systemie można także zainstalować dodatkowy kontroler RAID.

Zarządzanie i monitorowanie pracą macierzy może odbywać się przy pomocy programowania Storage Manager Pro, przez emulator terminala lub przy pomocy panelu LCD znajdującego się w przedniej części macierzy. Wszystkie kluczowe elementy systemu (dyski, kontrolery, zasilacze, układ chłodzenia) są redundantne i można je wymienić w trakcie pracy urządzenia. Ochronę danych przechowywanych w macierzy zapewnia obsługa większości dostępnych poziomów RAID: 0, 1, 0/1., 3, 4, 5, 0/5. DuraStor 7220SS przystosowany jest także do realizacji backupu w sieci SAN nie obciążającego infrastruktury LAN (ang. LAN-free backup).

Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją i kosztuje ok 12 tys USD. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.

Więcej informacji:

http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200