Uniwersalna Avaya

Avaya wprowadza na rynek urządzenie klasy SOHO (dla małych biur i instalacji domowych), które obsługuje zarówno tradycyjne, jak i bezprzewodowe połączenia, oraz świadczy usługi VoIP oraz PBX.

Urządzenie nosi nazwę IP Office Small Office Edition i jest niewielkim przełącznikiem Ethernet 10/100, wyposażonym w porty zdolne obsłużyć wiele różnych aplikacji: połączenia IP, telefony analogowe, linie telefoniczne i telefony IP.

Jeśli chodzi o stronę WAN, do urządzenia można podłączać linie telefoniczne, modemy kablowe lub DSL (przez port Ethernet) lub linie T-1 (przez opcjonalną kartę T-1). Po stronie LAN urządzenie może obsłużyć każde stanowisko ethernetowe, telefony analogowe oraz telefony IP.

Zobacz również:

W przypadku biura, które używa telefonów IP i komunikuje się ze światem zewnętrznym przez publiczną sieć telefoniczną, urządzenie konwertuje pakiety na sygnały analogowe. Można też stosować odwrotną konfigurację – podłączyć do urządzenia telefony analogowe i zamieniać głos na pakiety, a następnie ekspediować je na zewnątrz przez sieć IP.

Urządzenie Small Office zawiera też kartę 802.11, która może się komunikować z telefonami komórkowymi oraz z urządzeniami bezprzewodowymi pracującymi zgodnie z tym standardem (802.11). Oprogramowanie dołączone do urządzenia Software wspiera większość standardowych opcji oferowanych przez PBX (obsługa połączeń, przełączanie wywołań, itd.) oraz pocztę głosową.

Avaya dołącza do urządzenia szereg programów, które pozwalają szybko konfigurować sprzęt, zarządzać nim oraz testować.

Small Office jest czwartym urządzeniem IP obsługującym dane IP i głos, należącym do linii IP Office. Produkt jest produkowany w czterech wersjach i kosztuje w zależności od modelu od 1900 do 3500 USD. Więcej informacji:http://www.avaya.pl .


TOP 200