UnitedLinux już w sprzedaży

Firmy wchodzące w skład konsorcjum UnitedLinux - SCO (poprzednio Caldera), SuSE Linux, Turbolinux i Connectiva - wprowadziły na rynek pełną wersję własnej dystrybucji Linuxa.

Firmy wchodzące w skład konsorcjum UnitedLinux - SCO (poprzednio Caldera), SuSE Linux, Turbolinux i Connectiva - wprowadziły na rynek pełną wersję własnej dystrybucji Linuxa.

W Polsce UnitedLinux będzie oferowany przez SCO Poland. W wersji SCO Linux 4.0 - oprócz jądra systemu, programów instalacyjnych, sterowników i podstawowych narzędzi programistycznych - znajdą się klient i okrojona wersja systemu SCO Volution Manager. To pakiet wspomagający zarządzanie i dystrybucję oprogramowania na komputerach PC.

SCO Poland zaoferuje system w czterech wersjach. Najprostsza (Base) będzie kosztować ok. 700 USD. W cenie uwzględniono roczną subskrypcję uaktualnień do systemu. Płacąc o ok. 100 USD więcej można nabyć wersję Classic, obejmującą dodatkowo roczne wsparcie techniczne w zakresie instalacji i konfiguracji systemu. Wsparcie w tym wariancie jest oferowane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub strony WWW. SCO gwarantuje rozwiązanie problemu w ciągu pięciu godzin.

Dla użytkowników wersji Business wsparcie jest udzielane telefonicznie, a gwarantowany czas rozwiązania problemu wynosi 3 godz. Jej cena w Polsce nie jest jeszcze znana. Za najbardziej rozbudowane usługi wsparcia technicznego - w SCO Linux 4.0 Enterprise - trzeba będzie zapłacić ponad 2000 USD. Pomoc będzie oferowana 24 godz. na dobę. W zależności od pory dnia na telefony będzie odpowiadać jedno z trzech centrów pomocy znajdujących się w Indiach, Wlk. Brytanii i USA.

Przedłużenie o rok możliwości korzystania z usług wsparcia technicznego będzie kosztować co najmniej 50% ceny wyjściowej. "Standardowo oferowane usługi zdalnego wsparcia można rozszerzyć o usługi wykonywane u klienta. Będzie się tym zajmować polski oddział SCO" - zapowiada Greg Bogochwalski, dyrektor SCO na Europę Środkową i Skandynawię.

Konsorcjum prowadzi już prace nad kolejną wersją UnitedLinux. Jego premiera jest zapowiadana na wrzesień 2003 r. Prowadzone są również prace nad "biurkową" wersją UnitedLinux.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200