Unisys zaprezentował sprzęt w pełni wykorzystujący możliwości Windows 2000 Datacenter Server

Podczas wtorkowej (26 września) premiery systemu Windows 2000 Datacenter Server, ostatniej z opracowywanych wersji nowego systemu Microsoftu, przeznaczonej dla najbardziej wymagających klientów, zapre...

Podczas wtorkowej (26 września) premiery systemu Windows 2000 Datacenter Server, ostatniej z opracowywanych wersji nowego systemu Microsoftu, przeznaczonej dla najbardziej wymagających klientów, zaprezentowano jedyny obecnie szprzęt, który jest w stanie wykorzystać wszystkie zalety sytemu.

Przypomnijmy, że Datacenter Server obsługuje do 32 procesorów i jest przeznaczony dla klientów, którzy będą go wykorzystywać m.in. do hurtowni danych i obsługi transakcji handlowych w czasie rzeczywistym.

Unisys [email protected] Enterprise Server ES7000 jest obecnie jedynym systemem będącym w stanie wykorzystać skalowalność oferowaną przez najbardziej zaawansowaną wersję Windows 2000. Pozostali producenci, tacy jak IBM, Compaq, Dell czy HP, pomimo wcześniejszych deklaracji, mają w ofercie sprzęt mogący pracować co najwyżej z 8 procesorami.

Jednak zdaniem analityków, Unisys, który 70% swoich przychodów uzyskuje ze sprzedaży usług, będzie miał trudne zadanie w zdobyciu popularności rynkowej dla swojego rozwiązania. Unisys będzie starał się to zrealizować we współpracy z innymi producentami. Firma poinformowała już o nawiązaniu porozumienia z HP, Compaqiem i Fujitsu, w ramach którego będą one oferować serwer ES7000 we własnych sieciach sprzedaży.

***

Microsoft wprowadza na rynek SQL Server 2000

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200