Unisys czeka na oszczędności

W III kw. spółka zanotowała przychody w wysokości 1,45 mld USD. W podsumowanym okresie zysk firmy spadł o 55 proc. w stosunku rocznym w związku z restrukturyzacją. Unisys zarobił na czysto 25,2 mln USD, wobec 56,2 mln rok wcześniej.

Niedawno Unisys zapowiedział, że zamierza zwolnić blisko 1,4 tys. osób, co według planów zarządu, zaowocuje oszczędnościami rzędu 70 mln USD do końca 2005 r. Sprzedaż usług przyniosła spółce 1,15 mld USD, co oznacza wzrost o 2 proc. Dział sprzętowy zanotował spadek o 8,2 proc. do 298,6 mln USD.

W sierpniu Unisys wprowadził serwery klasy ES7000 pracujące pod kontrolą Linux. Jak informowaliśmy wcześniej, Unisys zamierza oferować razem z serwerami ES7000 dwie dystrybucje systemu Linux: Suse (Novell) i Red Hat System Red Hat Linux będzie można instalować na serwerach dysponujących maks. 16 procesorami, a Suse Linux na serwerach wyposażonych nawet w 32 procesory.

Zobacz również:

  • Mastercard, PayPal i Visa wstrzymują swoją działalność w Rosji
  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200