Unify drastycznie redukuje zatrudnienie

Unify (spółka joint venture założona przez firmę Siemens i Gores Group) ogłosiła, że zamierza zwolnić połowę pracowników i zamknąć niektóre oddziały. Jest to związane z nową strategią, w ramach której firma chce wycofać z oferty część rozwiązań sprzętowych UC (Unified Communications), zastępując je oprogramowaniem oraz chmurowymi usługami.

Unify (wcześniej Siemens Enterprise Communications) zatrudnia obecnie 7700 pracowników i chce docelowo zmniejszyć ich ilość do 3900. Wiadomo już, że redukcja dotknie też oddziałów spółki działających w Centralnej Europie (połowa pracowników, którzy mają być zwolnieniu, jest obecnie zatrudniona właśnie w tych oddziałach). Część tych biur ma też być w ramach konsolidowania oddziałów zamknięta. Unify zamierza również opracować nowy model współpracy z partnerami oraz reselerami.

Firma analityczna Gartner twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie, aby w odpowiedzialny sposób skomentować tę zapowiedź. "W dłuższej perspektywie może to być dobra, wręcz jedyna strategia, jaką spółka może obecnie obrać. Jednak zapowiedź ta stawia – zarówno przed samą firmą, jak i jej klientami - wiele wyzwań”, tak skomentował na gorąco to doniesienie jeden z analityków pracujących w firmie Gartner.

Zobacz również:

  • Sonos kolejną firmą IT redukującą zatrudnienie

Użytkownicy, którzy postawili na rozwiązania tej spółki, muszą poczekać, aż sytuacja wyjaśni się, zanim zdecydują się co robić dalej - inwestować dalej w produkty Unify czy szukać innych dostawców. Być może również sami użytkownicy będą zmuszeni zmienić swoją strategię rozwoju i rezygnować krok po kroku ze sprzętowych rozwiązań UC, zastępując je np. chmurowymi usługami. Unify potwierdził niedawno, że kończy prace nad nową platformą UC noszącą nazwę Ansible, bazującą w dużym stopniu na usługach świadczonych przez chmury.

Tendencja polegająca na tym, że usługi chmurowe oraz oprogramowanie wypierają rozwiązania sprzętowe, dotyka też innych segmentów rynku IT, np. systemów do prowadzenie telekonferencji oraz aplikacji telepresence. Piszemy o tym w artykule "Sprzętowe systemy telepresence w defensywie".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200