Unia Europejska zarejestruje swoją domenę internetową

W najbliższych dniach Komisja Europejska złoży wniosek o rejestrację domeny .eu.

Komisja Europejska poinformowała, że wkrótce zamierza sfinalizować rejestrację rozszerzenia .eu jako nadrzędnej domeny internetowej. Plany te ujawniono już w styczniu br.

Przedstawiciele Komisji zapowiedzieli, że wniosek o rejestrację zostanie "w ciągu paru dni" złożony do Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), organizacji nadzorującej rejestrację domen internetowych.

W zeszłym miesiącu zaprezentowano, uzgodniony już z ICANN, szkic dotyczący wprowadzania i wykorzystywania domeny nadrzędnej wobec takich jak .com czy .org.

Dla Komisji Europejskiej stworzenie domeny .eu stanowi ważny krok w umacnianiu pozycji Internetu w Europie. Przedstawiciele Komisji nie ukrywają też, że na ich propozycję miał wpływ "tłok" wśród adresów z popularnej domeny .com. Ponadto - ich zdaniem - rozszerzenie .eu uchroni firmy z krajów Unii przed potrzebą rejestracji domen w każdym z państw członkowskich.

***

Unia Europejska chce mieć własną domenę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200