Unia Europejska już jutro zadecyduje o fuzji AOL-Warner

Zdaniem ekspertów fuzja zostanie zaakceptowana warunkowo. Jednym z wymogów Komisji Europejskiej będzie prawdopodobnie zerwanie współpracy AOL z grupą medialną Bertelsmanna.

Komisja Europejska już jutro wyda decyzję dotyczącą pozwolenia na fuzję America Online i Time Warnera - poinformowali przedstawiciele komisji.

Zgodnie z harmonogramem, 20 komisarzy zbiera się w każdą środę, aby przegłosowywać najważniejsze kwestie danego tygodnia. W przypadku fuzji gigantów medialnych przegłosowanie ich połączenia stało się możliwe dopiero gdy eksperci ds. konkurencji i przedstawiciele 15 krajów członkowskich przygotowali się do tego.

W ten sposób Komisja kończy trwające cztery miesiące śledztwo i - zdaniem ekspertów - zaakceptuje fuzję wyznaczając spełnienie dodatkowych warunków. Bardzo prawdopodobne jest, że organ Unii zażąda, aby AOL zaprzestał współpracy z niemiecką grupą medialną Bertelsmann w ramach ich wspólnego przedsięwzięcia AOL Europe. Kolejnym warunkiem może być podobny nakaz, ale dotyczący współpracy z Vivendi w ramach AOL France.

***

Time Warner i EMI rezygnują z fuzji

America Online i Time Warner: zielone światło dla fuzji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200