Umowa od nowa

Compaq zainwestuje w firmę Spectrum.

Compaq zainwestuje w firmę Spectrum.

Cabletron Systems i Compaq zmieniły warunki porozumienia z 1997 r. Digital Equipment, należący obecnie do Compaqa, odsprzedał wówczas dział produktów sieciowych firmie Cabletron. Digital, a później Compaq zobowiązane były do oferowania produktów sieciowych Cabletron w swoim kanale sprzedaży.

Według nowych ustaleń, Compaq zainwestuje w firmę Spectrum, która rozwija oprogramowania do zarządzania sieciami. Compaq zobowiązał się również do kupowania produktów i usług firmy Spectrum, będzie też nadal odsprzedawał produkty Cabletrona, jednocześnie może proponować klientom rozwiązania sieciowe również innych producentów.

Compaq, który w ostatnich latach przejął takie firmy, jak Thomas-Conrad, NetWorth, Microcom i Digital, od początku br. zaprzestał rozwijania produktów sieciowych. Pod hasłem reorganizacji działu sieciowego firma całkowicie wycofała się z walki o udziały w rynku, decydując się całkowicie na dystrybucję produktów w ramach licznych umów OEM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200