Ultracienka komórka Samsunga

Samsung zaprezentował trzeci z kolei model cienkiego telefonu komórkowego GSM należącego do linii "Ultra". Urządzenie o nazwie SGH-D830 ma tylko 9,9 mm grubości i jest najcieńszym wyprodukowanym do tej pory telefonem komórkowym na świecie typu "clamshell" (na zamknięcie).

Ultracienka komórka Samsunga
Telefon zawiera kamerę (2 megapiksele) oraz podstawowy wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,3 cala (240 na 320 pikseli). Drugi, mniejszy wyświetlacz (o przekątnej 0,8 cala) znajduje się na zewnętrznej stronie obudowy telefonu.

Telefon zapisuje obrazy wideo w formacie MPEG4, a dźwięk może być zapisywany w formatach MP3, AAC, AAC+ i Windows Media Audio. Urządzenie zawiera następujące porty: Bluetooth, USB i port z wyjściem na TV. Telefon ma rozmiary 103x54x9.9 mm i waży 85 gramów.

Zobacz również:

  • Układy produkowane w 1 nm pojawią się na rynku do 2036 roku
  • Składany smartfon - czy warto wyposażyć w niego kadrę kierowniczą?

Telefon SGH-D830 jest trzecim z kolei modelem należącym do urządzeń linii "Ultra". Wszystkie trzy telefony zostały zaprezentowane 20 czerwca na targach Communicasia w Singapurze, ale wcześniejsze dwa modele można było obejrzeć już w maju na targach Sviaz ExpoComm 2006 w Moskwie.

Dwa poprzednie modele telefonów linii "Ultra" zostały oznaczone symbolami SGH-X820 i SGH-D900. Telefon SGH-X820 (typu "candybar", czyli jednolity) ma tylko 6,9 mm grubości (a więc jest cieńszy niż model D830) i waży 66 gramów. Telefon SGH-D900 (typu "sliding"; czyli przesuwany) ma 12,9 mm grubości i waży 85 gramów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200