Uliczny pilot Garmina

Najnowszy produkt firmy Garmin - StreetPilot 7500, jak twierdzi producent, nie ma swojego odpowiednika na rynku. Nie tylko z powodu dużego, 7-calowego ekranu dotykowego lecz także dostępnych funkcji.

Urządzenie dostarczane jest wraz z mapą Polski zawierającą plany ponad 1000 miejscowości i zainstalowaną fabrycznie szczegółową mapą całej Europy Zachodniej. Unikalną cechą SP7500 jest możliwość użycia go jako elementu systemu śledzenia, komunikowania i zarządzania flotą pojazdów. Dzięki temu systemowi zarządzający zna położenie i status pojazdu, oraz ma możliwość komunikowania się z kierowcą za pośrednictwem SP7500, a wszelkie dane mogą być przesyłane do niego e-mailem lub SMS-em.

Uliczny pilot Garmina

Garmin Street Pilot SP7500

Garmin SP7500 ma możliwość odbierania sygnałów TMC-RDS, informujących kierowcę o wypadkach, pracach drogowych i zagrożeniach pogodowych oraz ich wpływie na przejezdność drogi z możliwością wytyczenia alternatywnej trasy objazdowej. Urządzenie, poza tymi standardowymi, dostępnymi w innych systemach funkcjami nawigacyjnymi optymalizuje trasę przejazdu pomiędzy wieloma punktami docelowymi i umożliwia modyfikację zaplanowanej już trasy przez dodanie punktów "via". Ponadto Garmin SP 7500 rejestruje trasę przejazdu tak, że można ją później wykorzystać do powrotu do punktu startu. Urządzenie wypowiada nazwy ulic i dróg, a nie tylko "skręć w prawo/lewo" itp.

Zobacz również:

  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać

SP 7500 wyposażony jest w system nawigacji inercyjnej umożliwiający nawigację nawet przy przerwanej łączności z satelitami - w tunelach, pomiędzy wysokimi budynkami lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Z pomocą oprogramowania POI Loader zapisać można punkty własne użytkownika, jak np. lokalizacja fotoradarów, obszary ograniczonej prędkości itp.

Na wyposażeniu znalazł się także wbudowany odtwarzacz MP3. Dźwięk może być emitowany przez słuchawki lub głośniki pojazdu. Wejście wideo umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych, odtwarzacza DVD czy kamery cofania. Całość systemu może być obsługiwana przez pilota zdalnego sterowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200