Ulepszony SuperScript

NEC oferuje nowy model laserowej drukarki dla systemu Windows.

NEC oferuje nowy model laserowej drukarki dla systemu Windows.

NEC Corp. wprowadza na polski rynek ulepszony model drukarki typu GDI - SuperScript 660plus, który zastępuje dotychczas sprzedawaną SuperScript 660. Od starszego modelu nowa drukarka różni się przede wszystkim konstrukcją obudowy oraz zastosowaniem oddzielnych modułów bębna światłoczułego i pojemnika na toner. SuperScript 660plus jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych lub małych biur.

Podstawowe parametry drukarki nie uległy zmianie. Drukuje ona z nominalną szybkością 6 str./min przy rozdzielczości 600 x 600 dpi. Wykorzystuje technologię poprawy jakości druku SET (Sharp Edge Technology) i jest wyposażona w dwukierunkowy interfejs równoległy IEEE 1284 oraz bufor pamięci o pojemności 256 KB. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w środowisku Windows 3.x lub Windows 95, ale oferuje również emulację PCL 5e (drukowanie z aplikacji DOS) oraz programową języka PostScript L2.

Konstrukcja mechaniczna została zmodyfikowana, tak aby drukarka zajmowała mniej miejsca na biurku. SuperScript 660plus jest wyposażona w automatyczny podajnik na 150 kartek umieszczony z przodu oraz opcjonalny na 250 arkuszy instalowany pod urządzeniem. Możliwe jest też ręczne podawanie pojedynczych kartek o wymiarach do 216 x 356 mm oraz druk na foliach, kopertach i naklejkach.

Oddzielenie pojemnika na toner od bębna światłoczułego wiąże się ze zwiększeniem żywotności tego ostatniego elementu do ok. 20 tys. stron. Wydajność pojemnika z tonerem wynosi ok. 3 tys. stron A4 przy standardowym, 5% zaczernieniu wydruku.

Instalacja drukarki jest prosta i szybka. Po jej podłączeniu do komputera z procesorem AMD K5-133 (wydajność podobna do Pentium 133 MHz), 32 MB RAM oraz Windows 95, szybkość druku była zbliżona do nominalnej. Sterowniki urządzenia umożliwiają druk znaków wodnych, stron pomniejszonych 2- lub 4-krotnie oraz druk dwustronny wymagający jednak od użytkownika ręcznego przełożenia jednostronnie zadrukowanych kartek z powrotem do podajnika.

Jak zapewniają przedstawiciele NEC, od marca br. dostępne będą polskojęzyczne wersje sterowników i instrukcji. Sterownik SuperScript 660plus może również obsługiwać wszystkie starsze modele SuperScript 660 i 610. Jego zlokalizowana wersja będzie więc mogła być wykorzystana przez posiadaczy tych drukarek.

<hr size=1 noshade>Drukarka laserowa SuperScript 660plus

Producent: NEC Corp.

Przedstawicielstwo: NEC GmbH, Kraków

tel. (12) 22 18 20

fax 23 09 76.

Cena sugerowana: 1200 zł + VAT


TOP 200