Ulepszony Photoshop

Adobe przygotowuje majową premierę nowej wersji pakietu graficznego Photoshop 5.0.

Adobe przygotowuje majową premierę nowej wersji pakietu graficznego Photoshop 5.0.

Adobe Systems planuje wprowadzenie do sprzedaży już w maju br. nowej, znacznie poprawionej wersji pakietu do edycji grafiki Photoshop 5.0. Program wzbogacono o funkcję, umożliwiającą wielokrotne cofanie poleceń, ulepszony system zarządzania kolorami oraz edycji wprowadzanych do grafiki tekstów.

Według opinii użytkowników testujących oprogramowanie, Photoshop 5.0 znacznie lepiej niż poprzednie wersje zachowuje wierność kolorów, np. przy transformacji obrazów o 24-bitowej kolorystyce na grafikę 8-bitową. Jest to ważna cecha m.in. dla programistów tworzących gry komputerowe. Natomiast najwięcej pochlebnych ocen zdobyła zaawansowana funkcja Undo (cofanie poleceń). Photoshop 5.0 zapamiętuje pełną historię edycji grafiki, umożliwiając nie tylko powrót do dowolnego miejsca, ale również składanie obrazu z wybranych fragmentów, które powstały na różnych etapach przekształcania pliku graficznego. Funkcja ta znacznie ułatwia i przyspiesza edycję oraz przekształcanie skomplikowanych obrazów. Wadą Photoshopa była nie najlepsza obsługa tekstów. W nowej wersji Adobe wprowadziła zestaw zaawansowanych funkcji do kontroli położenia, kształtu i innych cech wprowadzanego do grafiki tekstu, jak np. kerning.

Photoshop 5.0 ma być dostępny w wersjach dla Macintosh, Windows 95 i Windows NT. Zapowiadana cena katalogowa wynosi 995 USD, a dla użytkowników wcześniejszych wersji pakietu (do sierpnia br.) ma być dostępn a aktualizacja w cenie 199 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200