Ułatwiona komunikacja AOL i Reuters

America Online podpisała umowę z Reuters Group, w ramach której obie firmy połączą swoje usługi związane z oprogramowaniem do komunikacji internetowej. Tym samym użytkownicy komunikatora agencji Reuters będą mogli rozmawiać z posiadaczami oprogramowania AOL IM oraz ICQ.

Nowa wersja komunikatora agencji Reuters, pozwalająca na prowadzenie rozmów z osobami używającymi innego oprogramowania będzie dostępna w pierwszym kwartale następnego roku. Z kolei użytkownicy AOL będą mogli swoim znajomych, którzy korzystają z konkurencyjnego programu, dodać do swojej listy kontaktów. Dzięki podpisanej umowie AOL zwiększy swoją bazę użytkowników.

Dla agencji Reuters najważniejszym aspektem umowy jest umożliwienie użytkownikom dostępu do największej publicznej sieci internetowego komunikatora.

Zobacz również:

  • Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem

W sierpniu w komunikatorze agencji Reuters zarejestrowanych było ponad 260 tys. użytkowników w 4 tys. instytucji w 120 krajach. AOL podał, że posiada 10 mln użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200