Udostępniono kod Linuxa dla platformy IA-64

Podczas imprezy Linux World twórcy Trillian Project poinformowali o udostępnieniu kodu źródłowego systemu operacyjnego Linux w wersji przystosowanej do współpracy z 64-bitowymi procesorami Intela. Pod...

Podczas imprezy Linux World twórcy Trillian Project poinformowali o udostępnieniu kodu źródłowego systemu operacyjnego Linux w wersji przystosowanej do współpracy z 64-bitowymi procesorami Intela. Podczas wystawy zaprezentowano jego działanie na prototypowej jednostce procesora Itanium.

Inicjatywa Trillian Project powstała rok temu w celu przystosowania Linuxa do architektury IA-64. Całość prac nadzoruje firma VA Linux Systems, pozostałymi członkami są Caldera Systems, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Red Hat, SGI oraz TurboLinux.

Zdaniem przedstawicieli Trillian Project, ostateczna wersja Linuxa dla nowej platformy Intela będzie gotowa wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszych komputerów z procesorem Itanium, które mają się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200