Udoskonalać procesy

W tym przypadku, zintegrowanie z ARIS Mash Zone posłuży do generowania przyjaznych dashboardów informacyjnych. Z kolei dla wykorzystujących Natural, spółka opracowała narzędzie do process discovery z wykorzystaniem ARIS do modelowania i prezentacji graficznej.

Jak Facebook dla przedsiębiorstw

Integracja czeka także społeczność użytkowników ARIS, liczącą ponad 20 tys. członków. Członkowie ARIS Community będą mogli się łatwo rejestrować w ARISalign, społecznościowej platformie, obecnie dostępnej w otwartej wersji beta. Jej poprzednikiem był ogłoszony rok temu AlignSpace, który funkcjonował w zamkniętej wersji beta. Ostateczną platformą współpracy będzie właśnie ARISalign ze wspólnymi narzędziami do pracy nad procesami. Platforma wykorzystuje infrastrukturę cloud od Amazon Web Services. Użytkownicy ARISalign będą mieli do dyspozycji modelujące narzędzie ARIS Express. Przedstawiciele Software AG określają ten serwis jako "Facebook dla przedsiębiorstw". Eksperci BPM mogą współpracować z innymi użytkownikami z całego świata w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem m.in. wirtualnej tablicy, na której "przylepiają" kolorowe karteczki z pomysłami, które następnie metodą drag&drop umieszczają w edytorze, zamieniając je na kolejne kroki w procesie.

Obok prezentacji planów produktowych, Software AG poinformowało także, że IDS Scheer Consulting będzie działać jako niezależny dział biznesowy. Z kolei usługowe działy Software AG - konsulting strategiczny oraz SAP Consulting zostały połączone w Enterprise Process Innovation.

Jeszcze większe wzrosty

Wraz z opublikowaniem portfolio produktów i nową organizacją działów usługowych po przejęciu IDS Scheer, spółka kreuje nowy rynek rozwiązań. Zamierza być liderem na rynku Business Process Excellence (BPE). Przedstawiciele Software AG przekonują, że BPE odegra strategiczną rolę w rozwoju innowacji w biznesie i administracji publicznej i przyczyni się do stałego wzrostu ekonomicznego. Co więcej, Software AG uważa, że rynek BPE będzie jeszcze większy niż ERP.

Spółka obecnie realizuje 10-letni plan rozwoju, ogłoszony w 2003 roku, którego celem jest osiągnięcie rocznych przychodów na poziomie miliarda euro. Ten cel Software AG zamierza zrealizować już w 2010 roku.

Dzięki otwarciu nowego rynku BPE, Software AG liczy na podwajanie przychodów i zysku co 5-6 lat. Co 2-4 lata zamierza dokonywać kolejnego przejęcia o wartości większej niż poprzednie tego typu transakcje. Celem spółki jest osiągnięcie rozmiarów i rozpoznawalności firm notowanych na niemieckiej giełdzie DAX w ciągu kolejnej dekady i dołączeniu do giełdowego indeksu. Karl-Heinz Streibich zapowiada także, że spółka stanie się najbardziej efektywnym producentem oprogramowania na świecie, a przewagę technologiczną w dziedzinie BPE zamierza przekształcić w przewagę na tym rynku.


TOP 200