Uaktualnienie: Computer Associates sprzedaje dział Sterling Software

Umowa dotyczy sprzedaży jednego z działów Sterlinga, który zostanie kupiony przez Northrop Grumman, firmę obsługującą amerykański sektor wojskowy, za 150 mln USD w gotówce.

Computer Associates International (CA) zawarła z Northrop Grumman, firmą świadczącą usługi dla amerykańskiego sektora wojskowego, umowę dotyczącą sprzedaży jednego z działów należącej do CA firmy Sterling Software. Wartość transakcji, która ma być zawarta w gotówce i sfinalizowana do końca października br., szacowana jest na 150 mln USD.

Wczoraj błędnie podaliśmy, za amerykańskimi serwisami, że transakcja dotyczy sprzedaży całego Sterling Software.

CA kupiło Sterling Software, dostawcę narzędzi programistycznych i usług dla przedsiębiorstw w zakresie systemów wspomagania decyzji, obiegu informacji oraz zarządzania pamięciami masowymi i sieciami, w lutym br. Wartość transakcji, zawartej w formie wymiany akcji, wyniosła ok. 4 mld USD. W ofercie sprzedawanego działu Sterlinga - Federal Systems Group - znajdują się systemy sprzedawane dla wywiadu Stanów Zjednoczonych, agencji rządowych i kosmicznych.

Northrop Grumman zamierza włączyć dział Sterlinga do swojego działu Logicon, który w ub.r. miał przychody rzędu 1,5 mld USD. Przychody Sterling Software wyniosły natomiast 159 mln USD.

Sprzedaż ma związek z zapowiedzianą w ubiegłym miesiącu przez Computer Associates restrukturyzacją i chęcią pozbycia się wybranych działów oprogramowania. Działania te mają poprawić kondycję finansową firmy, której akcje w tym roku straciły już na wartości 59%.

***

Computer Associates rozpoczął restrukturyzację

Computer Associates przejmuje Sterling Software

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200