USA: iPhone'y i iPady rządzą w małych i średnich firmach

System Google Android (oraz wykorzystujące go tablety oraz smartfony) podbił rynek urządzeń mobilnych, ale wciąż pozostają pewne obszary, w których zdecydowanie dominują rozwiązania Apple. Chodzi tu np. o małe i średnie firmy - z analiz przygotowanych przez firmę Intermedia, w takich przedsiębiorstwach zdecydowanym liderem jest sprzęt mobilny z systemem Apple iOS.

Firma opublikowała właśnie dokument, w którym opisano, jakie urządzenia mobilne wdrażano w małych i średnich firmach w październiku bieżącego roku (Intermedia oferuje firmom usługi hostowania systemów poczty elektronicznej w oparciu o rozwiązania Microsoftu - raport opracowano na podstawie danych nt. tego, z jakich urządzeń korzystali jej klienci do łączenia się z serwerem Exchange).

Okazuje się, że 76% aktywowanych w małych i średnich firmach urządzeń stanowił w tym czasie sprzęt wyposażony w Apple iOS (zdecydowana większość stanowiły iPhone'y - ok. 75%). Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się produkty Samsunga (12%) oraz Motoroli (6%) - czyli dwóch firm oferujących głównie smartfony z Androidem. Na końcu zestawienia, z wynikami na poziomie 1%, pojawiły się smartfony z Windows Phone oraz systemem BlackBerry.

Zobacz również:

  • Duża zmiana - Apple zezwala na tworzenie emulatorów gier

Przedstawiciele Intermedia zaznaczają, że choć obecny wynik systemu Windows Phone jest raczej niezbyt imponujący, to ich zdaniem platforma ta ma pewien potencjał. Jej udział jest niewielki, ale szybko rośnie (o 93% rok do roku), a planowane przez Microsoft przejęcie Nokii oraz związana z tym kampania promocyjna mogą zachęcić wielu użytkowników do zainteresowania się ta platformą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200