USA i Chiny to najwięksi spamerzy

Firma Sophos opublikowała kolejne wydanie swojego cyklicznego raportu na temat spamu wysyłanego za pośrednictwem botnetów. Dowiadujemy się z niego, że w drugim kwartale 2007 r. najwięcej spamu wysyłano z terytorium USA oraz Chin. Polska uplasowała się w tym niechlubnym zestawieniu na czwartej pozycji.

Ze statystyk przedstawionych przez Sophos wynika, że najwięcej "botnetowego" spamu pochodzi z USA - z tego kraju pomiędzy kwietniem a lipcem 2007 r. wysłano 19,6% wszystkich niechcianych wiadomości reklamowych. Na drugim miejscu znalazły się Chiny z wynikiem 8,4%, na trzecim - Korea Południowa (6,5%), zaś na czwartym Polska - okazuje się, że za pośrednictwem komputerów-zombie zlokalizowanych w naszym kraju wysyłanych jest 4,8% globalnego spamu.

Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły Niemcy (4,2%), Brazylia (4,1%), Francja (3,3%), Rosja (3,1%), Turcja (2,9%), Wielka Brytania (2,8%), Włochy (2,8%) oraz Indie (2,5%). Analitycy zwracają uwagę, że w pierwszej dwunastce najbardziej spamujących krajów znalazło się aż 6 państw europejskich, które w sumie generują więcej spamu niż USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200