USA gotowe sprzeciwić się Chinom w przypadku wsparcia Rosji

Stany Zjednoczone są gotowe do ataku w chińską gospodarkę, jeżeli rząd Państwa Środka wesprze Rosję.

Rosja musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W związku z wojną na Ukrainie wiele firm technologicznych z dnia na dzień nałożyło na Rosję bardzo bolesne sankcje. Państwo to zostało odcięte od dostępu do najnowszych technologii, a łańcuchy dostaw uległy załamaniu.

Rosja ma problem z pozyskaniem procesorów
Źródło: intel.com

Rosja ma problem z pozyskaniem procesorów

Źródło: intel.com

W związku z wojną na Ukrainie Rosji grozi całkowita blokada technologiczna.

Wielu ekspertów oraz obywateli Federacji Rosyjskiej wierzy, że Chiny pomogą przetrwać im ten trudny okres.

Zobacz również:

  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA
  • Elon Musk złożył niespodziewaną wizytę w Chinach
  • Minister Cyfryzacji ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami na polską infrastrukturę

Stany Zjednoczone zdają sobie sprawę z potencjalnych prób sprowadzania elektroniki do Rosji z Chin. Sekretarz handlu USA - Gina Raimondo potwierdziła, że w przypadku dostarczenia podzespołów przez chińskich producentów, Stany Zjednoczone zdecydują się na zdecydowane ruchy wymierzone w stronę chińskiej gospodarki.

Głównym przedmiotem zainteresowań Rosji są procesory zbudowane w oparciu o amerykańską technologię. Federacja Rosyjska nie ma jak zastąpić ich własnymi rozwiązaniami.

USA stale monitoruje sytuacje. Aktualnie nie stwierdzono żadnych przypadków łamania embargo. Stany Zjednoczone uważają, że Pekin nie nawiąże współpracy z Rosją, ale przygotowuje się na taką ewentualność.

W przypadku transferu technologii z Chin do Rosji, Stany Zjednoczone mogą zerwać współpracę z Chinami. Ten zdecydowany krok z pewnością byłby dla obu stron. W Chinach produkowana jest większość urządzeń i podzespołów zaprojektowanych przez firmy pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200