UPS EVER SINLINE RT i RT XL – innowacyjne rozwiązania

EVER Dzięki kilku innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym seria zasilaczy EVER SINLINE RT / RT XL w zaledwie 2 lata zadomowiła się na polskim rynku teleinformatycznym. Producent dołożył niezbędnych starań aby ten całkowicie polski produkt spełnił oczekiwania zarówno użytkowników nastawionych na intuicyjność obsługi jak i profesjonalistów doceniających jego funkcjonalność i wszechstronne możliwości.

Seria SINLINE RT / RT XL to UPS-y w topologi line-interactive o mocy od 650 VA do 3 kVA, które w zamyśle konstruktorów EVER przeznaczone zostały do ochrony zasilania infrastruktury IT (serwerów, małych sieci komputerowych oraz stacji roboczych). Dzięki nowatorskiemu podejściu zasilacze sprawdziły się również przy współpracy z innymi urządzeniami elektronicznymi (sieciowymi, telekomunikacyjnymi i sprzętem multimedialnym).

UPS EVER SINLINE RT i RT XL – innowacyjne rozwiązania

Panel tylny UPS EVER SINLINE RT / RT XL 19"3U

EVER ponad ćwierć wieku na polskim rynku
EVER jest największym polskim producentem zasilaczy awaryjnych UPS. W tym roku firma obchodzi swoje 26 urodziny. EVER sprzedał ponad 700 tysięcy UPS-ów oraz 2,5 mln listew zabezpieczających. Urządzenia pracują w gospodarstwach domowych, a także wszystkich gałęziach gospodarki, począwszy od małych firm aż po wielkie koncerny międzynarodowe oraz administrację publiczną.

EVER wyznacza nowe trendy na światowym rynku systemów zasilania gwarantowanego. Producent jako pierwszy na świecie zastosował w zasilaczach UPS superkondensatory zastępujące tradycyjne akumulatory. Ta nowatorska konstrukcja dająca całkowicie nowe możliwości użytkowe została zastosowana w modelu SINLINE EVOLUTION. Firma zastosowała również kompensację mocy biernej w zasilaczach większej mocy (POWERLINE GREEN 33 LITE) i wprowadziła na rynek innowacyjną grupę UPS-ów SPECLINE przeznaczonych do zabezpieczenia kotłów grzewczych.

Dlaczego line-interactive?

Topologia line-interactive charakteryzuje się tym, że zasilacz UPS pracuje z sieci o niezależnej częstotliwości i regulowanej wartości napięcia w zadanym przedziale bez wykorzystania energii z baterii akumulatorów. Gdy napięcie i częstotliwość sieci znajdą się poza zadaną tolerancją, następuje przełączenie na pracę z baterii, analogicznie jak w przypadku zasilaczy off-line. Różnica polega na możliwości regulacji wartości napięcia zasilającego w czasie pracy normalnej.

Głównym wyróżnikiem serii jest zastosowanie zintegrowanego interfejsu sieciowego SNMP – w formie złącza RJ45. Użytkownik w standardzie dostaje możliwość zdalnego zarządzania i monitorowania podłączonym sprzętem bez konieczności dokupywania dodatkowej, sieciowej karty rozszerzeń. - To duże ułatwienie dla administratorów, którzy zyskują możliwość zdalnego konfigurowania oraz monitorowania parametrów pracy zasilacza pod różnymi systemami operacyjnymi - tłumaczy Sebastian Warzecha dyrektor handlowy EVER. Dodatkowo zasilacze UPS wyposażone zostały w intuicyjny wyświetlacz LCD z polskim menu, za pomocą którego użytkownik może uzyskać szereg informacji odnośnie pracy zasilacza a także zarządzać jego wybranymi ustawieniami. Warto jednak zwrócić uwagę, że pełne wykorzystanie wszystkich możliwości zarządzania UPS-em otrzymuje się dopiero poprzez zastosowanie autorskiego i bezpłatnego oprogramowania PowerSoft. Oprogramowanie to może współpracować z dowolnym systemem operacyjnym Windows, większością dystrybucji LINUX oraz najbardziej popularnymi platformami wirtualizacyjnymi takimi jak Vmware, Hyper-V czy Citrix XenServer.

UPS SINLINE RT / RT XL w zależności od modelu wyposażone zostały w różną ilość gniazd wyjściowych IEC 320 oraz PL (French). Dużym ułatwieniem dla zaawansowanych administratorów jest możliwość sterowania sekcją gniazd (wersja XL), co umożliwia wydłużenie podtrzymania krytycznych odbiorników kosztem odłączenia napięcia od mniej wymagających urządzeń. Dodatkowo modele serii SINLINE RT XL posiadają niespotykany w swojej kategorii współczynnik mocy na poziomie PF=1 (moc czynna [W] równa się mocy pozornej [VA]). Przykładowo model SINLINE RT XL 3000 ma moc 3000 VA / 3000 W. W wersji XL administratorzy mają również możliwość zastosowanie opcjonalnych kart rozszerzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskują oni dodatkowe funkcjonalności np. karta EPO (zdalne awaryjne wyłączenie zasilania) nie rezygnując jednocześnie z „karty sieciowej”. Dużą zaletą tych UPS-ów jest także możliwość zastosowanie dodatkowego modułu bateryjnego wydłużającego czas podtrzymania podłączonego sprzętu.

UPS EVER SINLINE RT i RT XL – innowacyjne rozwiązania

W opinii praktyków ważną cechą opisywanej serii UPS jest ergonomia użytkowa. Dzięki uniwersalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu użytkownik w łatwy sposób może wymienić akumulatory bez konieczności wyjmowania UPS-a z szafy RACK. W przypadku opisywanego modelu wystarczy wyłączyć zasilacz UPS, odkręcić przedni front oraz zaślepkę i można wymienić baterie.

Wysokie oceny ekspertów oraz użytkowników

UPS EVER SINLINE RT XL zajął trzecie miejsce głosami czytelników oraz redakcji w Plebiscycie na Produkt Roku miesięcznika IT w Administracji. Dodatkowo został uznany przez Redakcję PC World liderem wśród UPS-ów line-interactive. Redakcja doceniła przede wszystkim wbudowany interfejs sieciowy, długi czas pracy na bateriach, łatwą wymianę akumulatorów oraz niespotykany w tej klasie urządzeń współczynnik mocy na poziomie PF=1. - Rynek zalewany jest przez chińskie zasilacze awaryjne, które są tanie, ale niestety ich jakość wykonania i efektywność pozostawia sporo do życzenia. Tym bardziej cieszy nas pojawienie się najnowszej generacji polskich zasilaczy awaryjnych, które zbudowane są nie po to by być najtańszymi, ale najlepszymi - podsumowuje wyniki testu redaktor magazynu PC World

Więcej o produkcie: www.ever.eu/sinlinert

Materiał powstał przy współpracy z firmą:

UPS EVER SINLINE RT i RT XL – innowacyjne rozwiązania