UPMC i Alcatel-Lucent pracują nad rozwiązaniem telemedycznym nowej generacji

Firmy chcą skonsolidować szeroką ofertę rozwiązań telemedycznych na nowej platformie, aby obniżyć koszty i poprawić dostęp do opieki medycznej wysokiej jakości. Zastosowanie komercyjne rozwiązania jest zaplanowane na początek 2013 r.

Rozwiązanie nad którym pracują UPMC i Alcatel-Lucent ma oferować bezpieczne konsultacje kliniczne w czasie rzeczywistym w wirtualnym "gabinecie" dostosowanym do trybu pracy placówek służby zdrowia i mobilności pacjentów. Za pośrednictwem bezpiecznego portalu internetowego pacjenci uzyskają dostęp do standardowych i ratunkowych procesów opieki zdrowotnej w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą różnych urządzeń, z wykorzystaniem komunikacji wideo i audio w czasie rzeczywistym, z udziałem wielu uczestników zlokalizowanych w różnych miejscach. Jednocześnie system ma bezpiecznie tworzyć, pobierać i przechowywać dane pacjentów w formie przydatnej dla celów klinicznych.

"Postępy w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych i upowszechnienie urządzeń mobilnych pozwalają usunąć dotychczasowe ograniczenia w opiece zdrowotnej" — powiedziała Rebecca Kaul, prezes Centrum Rozwoju Technologii UPMC, która będzie uczestniczyć w zarządzaniu realizacją zadania i nadzorowaniu zespołów badawczo-rozwojowych w Pittsburgu i New Jersey. "Dzięki połączeniu naszej wiedzy medycznej i technicznej, UPMC i Alcatel-Lucent mogą zrealizować wizję zapewniającą pacjentom nieprzerwaną opiekę dostępną za pomocą jednego kliknięcia" - dodała. Nowa platforma jest tworzona wspólnie z Bell Labs, jednostką badawczą Alcatela-Lucenta, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, takich jak interaktywna komunikacja internetowa.

Zobacz również:

  • Eskalacja naruszeń danych o zdrowiu napędza wydatki na cyberbezpieczeństwo w sektorze urządzeń medycznych
  • Samsung prezentuje urządzenia dla służb porządku publicznego

"Wyzwania związane z opracowaniem tego systemu telemedycznego nowej generacji to przede wszystkim zaprojektowanie prawdziwie wielopunktowej platformy umożliwiającej wszystkim osobom zaangażowanym w leczenie bezpieczne przeglądanie tych samych danych i rejestrów medycznych bez względu na wykorzystywane urządzenie komunikacyjne" — powiedział Sid Ahuja, wiceprezes ds. programu Alcatel-Lucent Ventures, który będzie uczestniczył w zarządzaniu tym przedsięwzięciem. "Dzięki technologiom internetowym usługi i aplikacje są udostępniane przez Internet, a nie przez wydzieloną sieć korporacyjną zlokalizowaną w jednym miejscu. Pozwala to uzyskać nowy poziom współpracy medycznej i wymiany informacji w czasie rzeczywistym przez bezpieczne łącza do przesyłania dźwięku, obrazu i danych" - dodał.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200