UOKiK: ponad 4 mln zł kary dla TP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Telekomunikację Polską karę w wysokości 4,2 mln zł za to, że TP wciąż nie zrobiła porządku z "Błękitną Linią".

"W kwietniu 2004 roku Urząd uznał, że nieprawidłowości, jakich dopuściła się Telekomunikacja Polska przy uruchamianiu nowego systemu zarządzania relacjami z abonentami (którego podstawę stanowi tzw. Błękitna Linia) naruszają zbiorowe interesy konsumentów i nakazał wprowadzenie natychmiastowych zmian. TP SA nie odwołała się od decyzji UOKiK i zapowiedziała jej wykonanie. Mimo to do UOKiK nadal napływają skargi na działalność spółki. Stały się one podstawą do wszczęcia postępowania sprawdzającego wykonanie decyzji urzędu przez operatora. Analiza wykazała, że TP SA nadal ogranicza abonentom dochodzenie praw, między innymi uniemożliwiając rozpatrywanie reklamacji przez pracowników Błękitnej Linii, gdy nie wymaga to dodatkowych działań wyjaśniających. Ponadto w dalszym ciągu reakcje na pisemne i telefoniczne skargi oraz reklamacje są nieterminowe" - uzasadnia decyzję UOKiK.

Zobacz również:

  • Wyznaczono termin rozprawy odwołania Google od kary 4,34 mld euro
  • PriceRunner pozywa Google o 2,1 mld euro
  • UOKiK otwiera postępowanie wyjaśniające w sprawie Apple
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200