UOKiK: jest zgoda na sprzedaż Agenta Transferowego

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na zbycie przez ComputerLand 30-procentowego pakietu akcji, jakie posiadał w firmie PZU-CL Agent Transferowy SA. W posiadanie tych udziałów wejdzie PZU Życie SA, która zapłaci za nie prawie 20 mln zł.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na sprzedaż przez ComputerLand SA 30% udziałów w spółce outsourcingowej PZU-CL Agent Transferowy. Umowę na sprzedaż akcji tej spółki zależnej ComputerLand podpisał w połowie września z towarzystwem ubezpieczeniowym PZU Życie SA. Udziały w Agent Transferowy SA kosztowały PZU Życie około 20 mln zł.

PZU-CL Agent Transferowy uzyskał w 2000 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 95,3 mln zł oraz zysk netto w kwocie 7,87 mln zł. Tegoroczne wyniki finansowe, zdaniem ComputerLandu, mają być zbliżone. Obecnie głównym klientem firmy outsourcingowej są spółki z grupy PZU (OFE PZU Złota Jesień oraz Inspektoraty PZU Życie), które generują 75% całkowitych przychodów PZU-CL. Do końca 2002 r. spółka chciałaby zdobyć około 30% polskiego rynku usług outsourcingowych w zakresie rozwiązań teleinformatycznych.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200