UKE: nowa kara dla TP za neostradę

Urząd Komunikacji Elektronicznej podjął decyzję o nałożeniu na TP kary finansowej za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji "Startowa promocja neostrady tp".

UKE nie wskazuje na konkretne uchybienia w ofercie promocyjnej TP. "Nieprzedkładanie przez TP cenników i regulaminów związanych z usługą neostrady, świadczoną we wspólnej ofercie z abonamentem telefonicznym, utrudnia w szczególności egzekwowanie obowiązków TP związanych z rozdzieleniem obu usług i ich kosztową orientacją oraz brakiem wzajemnego subsydiowania" - czytamy w uzasadnieniu decyzji regulatora.

W porównaniu do poprzednich "grzywien" nałożonych na TP obecna jest symboliczna i wynosi 100 tys. zł. Pod koniec września Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na TP karę w wysokości 100 mln zł za nierozdzielenie usług neostrady i abonamentu telefonicznego. TP argumentowała swoją decyzje problemami technicznymi i strukturą kosztów utrzymania łączy abonenckich. Ostatecznie neostradę bez abonamentu prawdopodobnie będzie można zamawiać od stycznia przyszłego roku, jak zapowiedziała kilka dni temu Prezes UKE Anna Streżyńska. Rzecznik TP, Jacek Kalinowski, odmówił nam skomentowania tej informacji.

Zobacz również:

  • Wyznaczono termin rozprawy odwołania Google od kary 4,34 mld euro

Telekomunikacja Polska już wcześniej zapowiedziała, że rozdzielenie abonamentu i usług neostrada nastąpi w I kw. 2007 r., jeśli UKE zaakceptuje nowy regulamin świadczenia tej usługi.

Nałożoną przez UKE karę w wysokości 100 mln zł TP zaskarżyła do sądu. Termin rozstrzygnięcia tej sprawy nie jest znany.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200