UE zgodzi się na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Za kilka dni zostanie wydana unijna decyzja zezwalająca na transakcję wartą 69 miliardów dolarów, poinformowała agencja Reutera, powołując się na anonimowego informatora.

Alena Darmel/ Pexels

Zapowiadana w zeszłym roku transakcja przejęcia napotkała na problemy z urzędami antymonopolowymi. Jednak ponoć już 15 maja unijni urzędnicy zezwolą na przejęcie giganta gier Activision Blizzard („Call od Duty”) przez Microsoft za 69 mld USD. To największa tego typu transakcja w historii dotycząca gier.

Niemal trzy tygodnie wcześniej brytyjski organ ds. konkurencji zablokował transakcję z powodu obaw, że utrudni ona konkurencję w ofercie gier dostępnych w chmurze.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Zgoda Unii ma być skutkiem działań Microsoftu, który zgodził się na umowy licencyjne z rywalami w zakresie strumieniowania w chmurze, w tym Nvidią, ukraińskim Boosteroid i japońskim Ubitusem. Zawarł również z Nintendo nt. wprowadzenia Call of Duty na swoje platformy do gier, jeśli przejęcie dojdzie do skutku. Tutaj pomógł merykański dystrybutor Valve Corp, właściciel Steam (największej na świecie platformy dystrybucji gier wideo) odmówił zawarcia umowy, mówiąc, że ufa Microsoftowi.

Na akwizycję zgodziła się już w marcu Japonia, z kolei nadal stara się je zablokować amerykańska Federalna Komisja Handlu.

Wcześniej Komisja Europejska wyznaczyła termin podjęcia decyzji na 22 maja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200