UE wyraża zgodę na przejęcie LinkedIn przez Microsoft

Urząd antymonopolowy Unii Europejskiej zaaprobował przejęcie LinkedIn przez Microsoft i transakcja ta może zostać sfinalizowana jeszcze przed końcem 2016 roku.

W połowie 2016 roku Microsoft podjął decyzję, która zaskoczyła wielu analityków. Zdecydował się zakupić za 26 mld USD LinkedIn – serwis społecznościowy działający na globalnym rynku biznesowym. Urząd antymonopolowy Unii Europejskiej przyjrzał się wnikliwie tej transakcji i zaaprobował ją, co oznacza że przejęcie to m0oże zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku.

Dla Microsoftu to ważna wiadomość ponieważ rywale, tacy jak Salesforce, zgłaszali wiele zastrzeżeń twierdząc, że transakcja obarczona jest wadami prawnymi, a Microsoft może zmonopolizować ten segment rynku. Według niektórych będzie to możliwe, ponieważ LinkedIn świadczy firmom usługi, które Microsoft będzie mógł po przejęciu wycofać z oferty, albo zablokować.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty
  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone

Jak widać urzędnicy UE nie podzielili tych obaw co dała transakcji zielone światło. Gwoli przypomnienia warto powiedzieć, że w 2014 roku Microsoft wykonał podobny krok. Przejął wtedy korporację Yammer, którą ma podobny profil co LinkedIn, ale działa inaczej. Udostępnia swoje usługi w ramach zamkniętych sieci społecznościowych, podczas gdy LinkedIn działa na otwartym, globalnym rynku biznesowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200