Tysiąc nowych etatów w Accenture

Do tysiąca osób ma zatrudniać nowe centrum outsourcingu procesów biznesowych Accenture otwarte wczoraj w Warszawie. To czwarte po Budapeszcie, Bukareszcie i Pradze tego typu centrum koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jeżeli rekrutacja odbędzie się zgodnie z planem Warszawa stanie się drugim pod względem wielkości centrum w naszej części kontynentu, po praskim biurze, które zatrudnia 1,3 tys. osób.

Accenture ma już jedno zatrudniające 200 osób biur w podwarszawskim Piasecznie. Placówka zajmuje się rozliczeniami finansowo-księgowymi na rzecz 28 oddziałów koncernu elektronicznego Thomson, a także kilku innych wielkich, międzynarodowych przedsiębiorstw.

"Przyszliśmy do Polski na długie, długie lata" - zapowiada Basilio Rueda, dyrektor zarządzający globalną siecią centrów outsourcingu Accenture.

Równocześnie zaprzecza by głównym bodźcem do inwestycji były niskie koszty pracy. "Polska jest tańsza niż zachodnia część kontynentu jednak gdybyśmy chcieli obniżać koszty otworzylibyśmy nasze jeszcze bardziej na Wschodzie. Nam jednak zależy przede wszystkim na dobrze wykształconych i znających języki obce kadrach, które mogłyby obsłużyć chociażby przedsiębiorstwa z sąsiadujących z Polską Niemiec" - tłumaczy Basilio Rueda.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200