Twórcy Wiedźmina inwestują w służbę zdrowia

Działalność rozpoczęła właśnie platforma HaloDoktorze.pl. W spółkę zainwestowały swoje środki osoby odpowiedzialne za sukces gry Wiedźmin, Michał Kiciński i Piotr Nielubowicz z CD Projekt.

Na niebie polskich start-upów, czyli niewielkich spółek w okresie początkowego rozwoju właśnie pojawiła się nowa gwiazda. Działalność rozpoczęła bowiem właśnie platforma HaloDoktorze.pl.

Głównym założeniem serwisu jest skrócenie dystansu między pacjentem i lekarzem. Pod tym sloganem kryje się jednak nic innego jak umożliwienie pacjentom umówienie się na wizytę do lekarzy specjalistów, prowadzących prywatne praktyki. W obecnej formie platforma zrzesza 570 lekarzy pracujących w Warszawie. Docelowo, Halodoktorze.pl ma mieć zasięg ogólnokrajowy. Twórcy platformy przyznają także, że serwis mógłby dopełnić albo wręcz pomóc informatyzacji polskiej służby zdrowia. Wśród odległych, ale pożądanych efektów aktywności serwisu na polskim rynku jest likwidacja kolejek do lekarzy.

HaloDoktorze.pl nie jest jedynym serwisem w Polsce, świadczącym tego typu usługi. Znacznie większą bazą lekarzy, szacowaną na ponad 120 tysięcy kontaktów może się pochwalić na przykład rankinglekarzy.pl.

Głównym inwestorem spółki jest Michał Kiciński z CD Projekt. Nie jest jednak jedyną osobą związaną z polskim rynkiem gier komputerowych. Oprócz niego w spółkę włożył swoje środki także Piotr Nielubowicz, również udziałowiec CD Projekt.

Kiciński przyznał, ze planuje w najbliższych latach wprowadzić firmę na giełdę papierów wartościowych. Nie ma bowiem wątpliwości, że zajmie ona ważne miejsce w polskim krajobrazie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200