Twitter zaprezentował kolejne płatne API

Firma Elona Muska oferuje kolejne, trzecie z kolei płatne API, który nosi nazwę Pro. Pierwsze dwie oferowane już wcześniej API noszą nazwy Basic i Enterprise i były opracowane z myślą o bardzo małych firmach oraz dużych korporacjach. Wersje Pro jest przeznaczona dla firm z sektora MSP.

Wersja Pro kosztuje 5 tys. USD miesięcznie i daje programistom możliwość pobierania 1 mln tweetów miesięcznie i publikowania 300 tys. tweetów miesięcznie. Dla porównania, wersja Basic kosztuje 100 USD miesięcznie, a za najbardziej rozbudowaną i dającą dostęp do absolutnie wszystkich funkcji wersję Enterprise trzeba zapłacić aż 42 tys. USD miesięcznie.

Kiedy Twitter zaprezentował wersję Enterprise, wielu programistów było zaniepokojonych i argumentowało, że firmy z sektora MSP mogą się czuć zawiedzione, ponieważ nie stać ich na wydanie co miesiąc na takie API kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Twitter wziął to sobie chyba do serca i wprowadził do ofertę wersję Pro. Oferowany przez nią limit powinien zaspokoić potrzeby średnich firm i start-upów .

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Google zapłaci 700 mln dolarów

Warto przypomnieć iż wcześniej w tym roku (w marcu) firma ogłosiła iż zamknie dostęp do bezpłatnego API. Jednak na skutek protestów wycofała się z tej decyzji i oferuje 1500 tweetów miesięcznie za darmo. Warto zwrócić uwagę na fakt, Twitter jak dotąd nie opracował jeszcze rozwiązania dedykowanego dla badaczy i naukowców. I chociaż firma cały czas deklaruje, że pracuje nad takim rozwiązaniem, to do dzisiaj nie przedstawiła jeszcze żadnej propozycji tego typu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200