Twitter przyznaje się do naruszenia bezpieczeństwa

Błąd pozwalał na uzyskanie dostępu do wpisów z Twitter Circle.

W ubiegłym roku Twitter uruchomił nowa funkcjonalność - Twitter Circle. Usługa ta pozwala użytkownikom ograniczać dostępność wybranych tweetów umieszczanych na platformie. Dzięki temu filtrowi możliwe jest dzielenie się informacjami ze ściśle określoną grupą odbiorców bez wiedzy pozostałych użytkowników portalu.

Twitter przyznał się do naruszenia prywatności użytkowników
Źródło: Joshua Hoehne / Unsplash

Twitter przyznał się do naruszenia prywatności użytkowników

Źródło: Joshua Hoehne / Unsplash

W zeszłym miesiącu w algorytmach Twittera pojawił się błąd, który spowodował upublicznienie wpisów Twitter Circle dla wszystkich użytkowników platformy społecznościowej.

Zobacz również:

Po miesiącu od incydentu Twitter oficjalnie przyznał się do występowania błędu i poinformował, że faktycznie wszyscy użytkownicy mogli oglądać tweety z funkcji Twitter Circle, co zakwalifikowano jako naruszenie danych.

Firma rozesłała wiadomości e-mail do użytkowników dotkniętych problemem związanym z bezpieczeństwem. Przekazano w nim, że incydent cyberbezpieczeństwa miał miejsce na początku tego roku.

Twitter przekazał, ze problem został już zidentyfikowany oraz naprawiony przez zespół programistów.

Najnowsza spółka Elona Muska opublikowała oświadczenie prasowe.

Twitter jest zaangażowany w ochronę prywatności osób, które korzystają z naszego serwisu, dlatego rozumiemy ryzyko, jakie może wprowadzić taki incydent i głęboko żałujemy, że do niego doszło.

Firma nie przedstawiła przyczyny naruszenia prywatności. Twitter nie poinformował również o żadnych krokach mających na celu zapobiegnięcie wystąpienia podobnych sytuacji w przyszłości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200