Twitter przestał działać na starszych modelach iPhone'a

Twitter nieoczekiwanie wyłączył aplikację mobilną na kilku modelach iPhone'a

Twitter postanowił zakończyć wsparcie dla wybranych modeli iPhone'a, które nie otrzymały aktualizacji do iOS 14 oraz iOS 15. Po ostatnich aktualizacjach aplikacji mobilnej oraz zmianach w App Store, użytkownicy modeli iPhone 5s, iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus stracili dostęp do aplikacji mobilnej Twittera.

iPhone 6
Źródło: macworld.co.uk

iPhone 6

Źródło: macworld.co.uk

W wymaganiach aplikacji mobilnej Twitter znajdziemy wpis o konieczności instalacji systemu operacyjnego iOS 14 lub nowszego. Oznacza to, że aplikacja Twittera współpracuje ze smartfonami Apple iPhone 6s oraz nowszymi.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus

Posiadacze smartfonów z 2014 roku oraz starszych zostali odcięci od aplikacji Twittera bez żadnego powiadomienia. W chwili obecnej działa jeszcze oś czasu, ale nie da się skorzystać z żadnych innych funkcji.

iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz iPhone 5s to smartfony, które działają pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 12. Urządzenia te nie otrzymały aktualizacji do iOS 13 w 2019 roku.

Twitter oficjalnie porzucił wsparcie dla aplikacji mobilnej na iOS 12 na początku 2021 roku, ale pomimo braku nowych wersji program zachował pełną funkcjonalność.

Aktualnie jedynym sposobem na przeglądanie Twittera na smartfonach Apple iPhone 6 oraz starszych jest wykorzystanie przeglądarkowej wersji Twittera uruchomionej z wykorzystaniem Safari.

Według najnowszych danych przekazanych przez Apple zaledwie 7% stale aktywnych urządzeń pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 13 lub starszego. Oznacza to, że decyzja Twittera nie będzie miała wpływu na wielu użytkowników tej usługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200