Twitter postawił w stu procentach na zdalną pracę

Firma poinformowała wczoraj wszystkich pracowników (rozsyłając do nich wiadomości email), że mogą pracować wyłącznie w domu tak długo jak chcą i że będzie to możliwe nawet wtedy, gdy zagrożenie związane z pandemią koronowirusa COVID-19 minie.

Twitter informuje też, że zdecydowana większość jego rozsianych po całym świecie biur otworzy swoje podwoje najwcześniej we wrześniu. Tym samym Twitter wydaje się być obecnie jedną z pierwszych dużych firm działających w sektorze IT, które zdecydowały się wyłącznie na prace zdalną niezależnie od sytuacji panującej na rynku.

Inne duże firmy technologiczne, w tym Amazon, Microsoft i Facebook, poszły co prawdą tą samą drogą, ale poinformowały pracowników iż póki co zapadła decyzja, że mogą pracować w domu zdalnie do jesieni tego roku. Wszystko wskazuje na to iż później – kiedy, to zależy od rozwoju sytuacji – będą musieli wrócić do swoich zajęć na miejscu w firmie.

Zobacz również:

  • Yandex pod kontrolą Kremla
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI

Ogłaszając te decyzję przedstawiciel Twittera powiedział, że ma ona ścisły związek z szerszą misją firmy polegającą na wspieraniu pracowników pracujących z dowolnego miejsca na ziemi, a jest ich obecnie ponad 5 tysięcy. Dodał też, że ostatnie kilka miesięcy udowodniło, że taki system pracy działa i nie wpływa negatywnie na ich wydajność. Jeśli chodzi o biura, to nawet wtedy gdy zostaną już oficjalnie otwarte, to ci wszyscy którzy będą chcieli nadal pracować zdalnie, będą to mogli nadal robić.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200