Twitter ma nową nazwę

Firma Twitter Inc. zmieniła bez rozgłosu nazwę i zgodnie z aktami sądowymi stanu Kalifornia, nazywa się od niedawna X Corp. Amerykańska komisja giełdowa SEC (Securities and Exchange Commission) nie musiała przy tym być o tym poinformowana, bowiem Twitter z chwilą przejęcia go przez Elona Muska przestał być spółką giełdową.

X Corp. jest prywatnym podmiotem zarejestrowanym w stanie Nevada, którego spółką macierzystą jest X Holdings Corp. Fakt ten został zauważony właściwie przez przypadek. Nowa nazwa Twittera została bowiem odnotowana w dokumencie z 4-go kwietnia tego roku w momencie opublikowania pozwu jednej ze skrajnie prawicowych aktywistek (Laura Loomer) przeciwko Twitterowi i Facebookowi. Widnieje tam zapis, mówiący, że po tym gdy Elon Musk kupił spółkę Twitter za 44 mld USD, została ona połączona z X Corp. i od tego momentu nie istnieje.

Nazwa X nawiązuje do tego, że spółka stawia sobie za cel stworzenie uniwersalnej aplikacji do wszystkiego. Ma to być co na kształt chińskie aplikacji WeChat, która służy do przesyłania wiadomości, realizowania płatności, planowania podróży czy zamawiania jedzenia. Jest to aplikacja typu „wszystko w jednym”. Ten zaskakujący ruch Muska może oznaczać, że chce on rzeczywiście zamienić Twittera w taką właśnie super aplikację.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Google zmienia nazwę usługi Bard
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200