Twitter bije rekordy jeśli chodzi o liczbę pobrań

Elon Musk zaczął po przejęciu Twittera wykonywać – przynajmniej w opinii analityków tego rynku - szereg chaotycznych ruchów, co spotkało się z ostrą krytyką zarówno ze strony pracowników, jak i firm reklamujących się na tej platformie. Zaskakujące jest to, że użytkownicy tej sieci zdają się nie przejmować tymi zawirowaniami i platforma wbrew niektórym przepowiedniom trzyma się dalej mocno i nawet rośnie w siłę.

Badania pokazują, że od momentu przejęcia Twittera przez Elona Muska, średnia dzienna liczba pobrań tej aplikacji, jak i średnie dzienne jej użycie, znacznie wzrosła. I tak np. liczba codziennych pobrań tej aplikacji w pierwszych dniach listopada jest o 28% wyższa niż w październiku. Natomiast w porównaniu z wrześniem tego roku, liczba pobrań wzrosła nawet o 46%.

Jak podaje jedna z firm analitycznych (Aptopia), w listopadzie każdego dnia aplikację pobierało średnio ponad 636 tys. użytkowników, czyli najwięcej od maja tego roku i prawie dwa razy więcej niż w czerwcu. A miało to wszystko miejsce wtedy, gdy Musk zaczął zwalniać tysiące pracowników Twittera. Jeśli chodzi o aktywnych użytkowników tej platformy, wyniki są również zaskakujące. I tak np. 6 listopada okazał się być rekordowym dniem dla Twittera, z aplikacji korzystało 245,4 mln osób. Poprzedni najwyższy wynik odnotowano 8-go czerwca (243,3 mln użytkowników).

Musk umieścił nawet na Twitterze w ostatni weekend wpis w którym potwierdza te dane i chwali się, że liczba użytkowników od momentu przejęcia przez niego tej platformy znacznie wzrosła na całym świecie. W osobnym tweecie powiedział, że częścią motywacji do zmian w Twitter Blue (czyli subskrypcyjnym produkcie Twittera, który ma wprowadzić opcję tzw. zweryfikowanego zakupu), jest zachęcanie ludzi do znacznie większej liczby interakcji na Twitterze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200