Twitter będzie miał nowego CEO

Elon Musk znowu zaskakuje i zadziwia. Poinformował, że znalazł nowego CEO Twittera. Nie podał nazwiska, jednak media (w tym The Wall Street Journal) spekulują, że może to być Linda Yaccarino, menedżerka pracującą w NBCUniversal.

Niektórzy twierdzą, że Linda Yaccarino prowadzi już w tej sprawie z Elonem Muskiem rozmowy. W opublikowanym na Twitterze tweecie Musk ogłosił, że z chwilą tej nominacji ustąpi ze stanowiska dyrektora wykonawczego i obejmie funkcję CTO, czy osoby odpowiedzialnej za rozwój technologii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy CEO zacznie kierować Twitterem pod koniec czerwca.

Jestem podekscytowany tym, że mogę ogłosić iż mam nowego dyrektora generalnego firmy X/Twitter, napisał Musk w tweecie. Moja rola zmieni się i zajmę się technologią, nadzorując rozwój produktów i oprogramowania. Jak wiadomo Musk kupił sieć społecznościową w październiku zeszłego roku za 44 mld USD i tuż po zakończeniu przejęcia objął stanowisko dyrektora generalnego, zwalniając następnie poprzedniego CEO firmy (Parag Agrawal) i wielu kierujących nią menadżerów. Następnie w listopadzie zwolnił połowę personelu sieci społecznościowej.

Zobacz również:

  • Startup Elona Muska pozyskał od inwestorów 6 mld dolarów
  • Musk: póki co, nie wprowadzimy do naszych rozwiązań sztucznej inteligencji
  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5

Musk powiedział wcześniej, że planuje ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i mianować nowego dyrektora naczelnego przed końcem 2023 roku, zauważając, że uszanuje wyniki ankiety, w której zapytał się użytkowników usługi, czy powinien pozostać odpowiedzialny za firmę. Jednak wcześniej nie wymienił żadnych potencjalnych kandydatów.

Ostatnio Musk wprowadził szereg rewolucyjnych zmian. Chodzi o płatną subskrypcję Twitter Blue oraz Radę ds. Zaufania i Bezpieczeństwa, którą po prostu rozwiązał. Przywrócił też zablokowane wcześniej konta wielu znanym osobom, w tym byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Decyzja Muska o powołaniu nowego dyrektora generalnego Twittera uspokoiła nieco inwestorów firmy Tesla, którzy obawiali się, że poświęca on Twitterowi zbyt wiele czasu, zaniedbując swoje obowiązki względem Tesli. Po wiadomości, że znalazł zastępcę na to stanowisko, akcje Tesli na giełdzie lekko wzrosły.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200