Twitter będzie blokować takie wpisy

Znana platforma społecznościowa postanowiła walczyć z konkurencją w niezbyt elegancki acz skuteczny sposób. Poinformowała kilka dni temu, że będzie blokować umieszczone we wpisach linki, które odsyłają ich czytelników do innych sieci społecznościowych.

Grafika: Twitter

Użytkownicy nie będą mogli nie tylko umieszczać w swoich tweetach linków odsyłających użytkowników do innych mediów społecznościowych, ale również zachęcać do korzystania z nich przez wstawianie ich nazw do „handle”, czyli do nazwy użytkownika. Firma poinformowała też, że będzie usuwać wszystkie konta utworzone według niej wyłącznie w celu promowania innych sieci społecznościowych.

Na witrynie firmy pojawił w weekend wpis o następującej treści: „Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych użytkowników korzysta z innych platform społecznościowych. Informujemy, że nie będziemy tolerować bezpłatnej promocję niektórych platform mediów społecznościowych na Twitterze”.

Zobacz również:

  • Czy Elon Musk reaktywuje usługę Vine?
  • Telegram wychodzi na prostą i zapowiada IPO

Twitter poprosi najpierw użytkownika o usunięcie tweetów zawierających linki do innych sieci społecznościowych. Jednocześnie ostrzega, że wielokrotne naruszenie tej zasady spowoduje tymczasową blokadę konta, jak również planuje usuwać linki do treści umieszczanych w wybranych przez siebie, innych platformach społecznościowych, takich jak np. Facebook, Instagram czy Mastodon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200