Twitter – Musk stawia warunek

Elon Musk zamieścił wczoraj w Internecie post z informacją, że proponowana przez niego oferta kupna Twittera za astronomiczną kwotę 44 mld USD będzie mogła zostać sfinalizowana dopiero wtedy, gdy szefowie platformy doprowadzą do sytuacji, w które ilość obsługiwanych przez tę sieć społecznościową fałszywych kont spadnie do poziomu poniżej 5%.

Musk twierdzi, że nie wziął tych danych z powietrza, ale swoje żądanie opiera na informacjach, które zaczerpnął z oficjalnego raportu opublikowanego przez SEC (Securities and Exchange Commission). Wynika z niego, że aktualnie co piąte konto zarejestrowane na Twitterze jest fałszywe, podczas gdy sam Twitter upiera się, że kont takich jest nie więcej niż 5%.

Jak do tej pory szef Twittera nie przedstawił publicznie żadnych dowodów na to, że kont takich jest rzeczywiście mniej niż 5%. Dlatego Musk stawia warunek. Sprawa przejęcia przez niego Twittera ruszy do przodu dopiero wtedy, gdy będzie pewien, że zobaczy czarno na białym iż kont takich jest rzeczywiście mniej niż 5%.

Zobacz również:

Parag Agrawal (CEO Twitera) zamieścił na serwisie wpis w którym sugeruje sposób rozwiązania sporu. Proponuje zbadanie stu wybranych absolutnie losowo kont, by sprawdzić, jaka część z nich jest fałszywa czy obsługiwana przez boty. Musk odpowiedział, że nie jest najlepsza metoda i nie może jej zaakceptować. Tak więc na razie sprawa przejęcia Twittera przez Muska wydaje się być otwarta i każdy scenariusz jest tu możliwy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200