Trzy sieci w jednym chipie

Intel prawdopodobnie już w czwartek zaprezentuje nowy chip, obsługujący aż trzy najpopularniejsze standardy sieci bezprzewodowej - 802.11a, 802.11b oraz 802.11g. Koncern ma już w tej chwili w swojej ofercie układ oferujący wsparcie dla standardów 'b' i 'c' - jest on jednym z podstawowych elementów platformy Centrino.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli koncernu - na razie wiadomo tylko tyle, że w czwartek ma odbyć się prezentacja "najnowszych bezprzewodowych technologii przeznaczonych dla notebooków z systemem Centrino". Analitycy są jednak przekonani, że ową nowością będzie właśnie 'trójsystemowy' chip.

802.11a jest w tej chwili najmniej popularnym spośród trzech standardów bezprzewodowej sieci - przede wszystkim dlatego, że nie jest kompatybilny z dwoma pozostałymi standardami. Analitycy wróżą mu jednak świetlaną przyszłość, ponieważ, w przeciwieństwie do konkurentów, nie interferuje on z żadnymi urządzeniami (np. telefonami bezprzewodowymi), dlatego znakomicie nadaje się do zastosowań korporacyjnych. Intel zamierza rozwiązać problem kompatybilności właśnie poprzez zaoferowanie pojedynczego układu, zdolnego do obsługi wszystkich trzech najpopularniejszych standardów.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200