Trzy nowe rodzaje papieru Xerox do zastosowań specjalnych

Zbliża się dzień, w którym posiłek na pokładzie samolotu zostanie podany na odpornej macie z umieszczonym na niej nazwiskiem pasażera. Xerox Corporation przedstawił trzy nowe rodzaje papierów specjalnych, które mogą być używane w cyfrowych maszynach drukarskich tej firmy.

Trzy nowe rodzaje papieru Xerox do zastosowań specjalnych
Nowe papiery są oparte na materiałach syntetycznych i mogą być używane do drukowania praktycznie wszystkiego - od wodoodpornych nalepek opisujących sposób uprawiania roślin i wiernie oddających kolory ich kwiatów, poprzez dostosowane etykiety hotelowe dla gości, aż po promujące wyprzedaże znaki umieszczane w oknach sklepowych.

Trzy linie papierów Xerox - Polyester Paper, DuraPaper i Removable Signage - są przeznaczone dla osób zajmujących się komunikacją graficzną i ich klientów. Dzięki szerokiej gamie zastosowań możliwe jest wprowadzenie wyjątkowo kreatywnych rozwiązań podczas druku cyfrowego.

Papier na każdą pogodę

Papier Polyester Paper może być zastosowany na przykład do drukowania lekkich podręczników technicznych, podkładek na tace i kart identyfikacyjnych. Jak zapewnia producent, cechuje się wyjątkową bielą, w dotyku przypomina plastik, a ponadto jest odporny na warunki pogodowe, środki chemiczne i rozrywanie. Dostępne grubości to zakres od 3,7 do 14 mm.

DuraPaper, także odporny na warunki pogodowe, środki chemiczne i rozrywanie, jest dostępny w grubości od 10 do 14 mm i w różnych rozmiarach. Jego odcień jest kremowobiały, a dzięki dodatkowemu pokryciu z każdej strony możliwe jest drukowanie jasnych i ostrych zdjęć. Ponieważ ten papier jest bardziej miękki, sprawdzi się najlepiej podczas drukowania map, broszur, ulotek itp.

Papier Removable Signage rozszerza gamę produktów dekoracyjnych firmy Xerox. Dzięki zastosowaniu materiału poliestrowego sprawdza się świetnie podczas drukowania materiałów sprzedażnych i reklam na różnych drukarkach kolorowych i systemach wielofunkcyjnych Xerox, a także na prasach cyfrowych tej firmy.

Dostępność

Przedstawione papiery specjalne są dostępne poprzez przedstawicieli firmy Xerox na całym świecie. Drukowanie jest możliwe na urządzeniu Xerox iGen3 i innych kolorowych oraz czarno-białych prasach cyfrowych, takich jak DocuColor 240 lub Xerox Nuvera. Drukowanie na papierze Removable Signage jest możliwe także na drukarkach biurowych i systemach wielofunkcyjnych Xerox.

Listę certyfikowanych papierów specjalnych firmy Xerox można znaleźć w tym miejscu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200